کد خبر:3551
پ

چندصدایی در زنجیره فولاد نتیجه مثبتی ندارد

یک کارشناس اقتصادی گفت: ایجاد شوراهای متعدد و چند صدایی برای زنجیره فولاد فایده‌ای ندارد. احمد جانجان در گفتگو با فولادبان با اظهار بی‌اطلاعی از احیای شورای آهن و فولاد در زنجیره فولاد ، افزود: احتمال موافقت وزیر صمت با قیمت گذاری محصولات زنجیره فولاد در شورای آهن و فولاد ضعیف است زیرا در حال […]

یک کارشناس اقتصادی گفت: ایجاد شوراهای متعدد و چند صدایی برای زنجیره فولاد فایده‌ای ندارد.

احمد جانجان در گفتگو با فولادبان با اظهار بی‌اطلاعی از احیای شورای آهن و فولاد در زنجیره فولاد ، افزود: احتمال موافقت وزیر صمت با قیمت گذاری محصولات زنجیره فولاد در شورای آهن و فولاد ضعیف است زیرا در حال حاضر طبق قانون ، بورس کالا مسئولیت قیمت گذاری محصولات فولادی را برعهده دارد که نهادی زیر مجموعه  وزارت صمت است.

وی با تاکید بر اینکه تمام قیمت ها باید در بازار وبراساس عرضه و تقاضا تعیین شود، تصریح کرد: بهتر است ساختار بازارهای مالی و تجاری کشور، براساس ساختارهای از قبل تجربه شده و کشورهایی که تجربه موفقی دراین زمینه داشته اند، باشد.

این کارشناس اقتصادی ادامه داد: موفقیت دیگر کشورها براساس پارامترها و عوامل از قبل تجربه شده است و اگر فرایند خاص و مثبتی داشته باشند بنای اقتصادی و تجاری ما هم بنوعی آن تجربه را تکرار خواهد کرد و موفقیت آن تضمین شده است.

انجمن نورد کاران فولادی ایران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید