کد خبر:3511
پ

دستورالعمل جدید قیمتی در بورس کالا منافع عده خاصی را تامین می‌کند/ دخالت دولت در اقتصاد فسادزاست

دبیر اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات معدنی ایران گفت: طبق قانون قیمت گذاری محصولات فولادی با بورس کالاست و قیمت ها با توجه به اعمال نظر این شرکت تعیین می شود که در این صورت منافع عده ای خاص تامین می‌شود و فساد را به دنبال دارد. به گزارش نوردنیوز به نقل از فولادبان، کامران […]

دبیر اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات معدنی ایران گفت: طبق قانون قیمت گذاری محصولات فولادی با بورس کالاست و قیمت ها با توجه به اعمال نظر این شرکت تعیین می شود که در این صورت منافع عده ای خاص تامین می‌شود و فساد را به دنبال دارد.

به گزارش نوردنیوز به نقل از فولادبان، کامران وکیل بررسی و تحقیق و تفحص از بورس کالا را خواسته تمام زنجیره فولاد دانست و افزود: از آنجا که اداره تمام شرکت های تولید کننده محصولات صنعتی و معدنی تحت حاکمیت دولتی اداره می شوند، تحقیق و تفحص از آنها الزامی و ضروری است.

وی ادامه داد: در گل گهر، سیرجان یا پتروشیمی خلیج فارس یا فولاد خوزستان ممکن است فساد وجود داشته باشد.

این فعال اقتصادی تصریح کرد: زمانی که افراد یا گروه های تعیین کننده قیمت در بورس کالا  دستورالعمل قیمتی صادر می کنند و نام آن را تنظیم بازار، مبارزه با خام فروشی و یا هر عنوان دیگری  می‌گذارند، اغلب  پیرو این موضوع که از کجا می توانند منافع مالی ، کسب درآمد داشته باشند و یا رانت ایجاد کنند ، دستورالعمل صادر می کنند.

دبیر اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات معدنی ایران ادامه داد: مطعا از هرجای کشور وهر دستگاه دولتی تحقیق و تفحص صورت بگیرد از یک اتاقک راهداری تا شرکت معظمی مثل فولاد مبارکه نتیجه تحقیق و تفحص محرز شدن فساد در امور مالی آن شرکت خواهد بود.

وکیل با انتقاد از مداخلات دولت در اقتصاد گفت: نتیجه فسادهای مالی و اقتصادی موجود، دخالت دولت است و هر جا که دولت در اقتصاد دخالت کند قطعا بحران مالی مثل فولاد مبارکه یا ایران خودرو ایجاد می شود.

انجمن نورد کاران فولادی ایران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید