کد خبر:3497
پ

قیمت دستوری بورس کالا در سه سال گذشته خارج از قواعد بود/قیمت پایه محصولات فولادی باید تغییر کند

مدیرعامل فولاد ناب تبریز، گفت: ایجاد زمینه برای تامین منافع کل زنجیره محصولات فولادی در قیمت‌ پایه بورس کالا لازم است و باید به این اصل توجه شود. به گزارش نوردنیوز به نقل از فولادبان، کریم رحیمی، مدیرعامل فولاد ناب تبریز، درباره تغییر فرمول قیمت پایه محصولات فولادی در بورس کالا افزود: قیمت‌گذاری دستوری بورس […]

مدیرعامل فولاد ناب تبریز، گفت: ایجاد زمینه برای تامین منافع کل زنجیره محصولات فولادی در قیمت‌ پایه بورس کالا لازم است و باید به این اصل توجه شود.

به گزارش نوردنیوز به نقل از فولادبان، کریم رحیمی، مدیرعامل فولاد ناب تبریز، درباره تغییر فرمول قیمت پایه محصولات فولادی در بورس کالا افزود: قیمت‌گذاری دستوری بورس کالا در سه سال اخیر، از فرمول خاصی تبعیت نکرد و حتی این عملکرد، برای واحدهای تولیدی هم قابل فهم نبود.

وی افزود: بورس کالا که مکانی برای انجام معاملات است، متاسفانه به محلی برای سیاست‌گذاری و قیمت‌گذاری دستوری تبدیل شده هیچ دستاوردی هم نداشت ولی مسئولان، به ادامه مسیر فعلی اصرار دارند.

رحیمی اظهار داشت:  باید فرمول قیمت‌ پایه محصولات فولادی در بورس کالا تغییر کند و مبنا جدید هم بر اساس قیمت تمام شده حلقه‌های زنجیره محصولات فولادی گذاشته شود؛ به‌طوری که منافع کل زنجیره تامین شود.

انجمن نورد کاران فولادی ایران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید