کد خبر:3325
پ

تفکیک بازرگانی از صنعت تولید را به حاشیه می‌برد/مشکلات اقتصادی با تفکیک و ادغام حل نمی‌شود

یک فعال صنعت فولاد گفت: صنعت و تجارت باید به صورت واحد مدیریت شوند و با تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت استراتژی تولید و تجارت دو قطبی خواهد شد. به گزارش نوردنیوز به نقل از فولادبان، کریم رحیمی درباره تفکیک وزارت صمت به دو وزارتخانه و احیای وزارت بازرگانی افزود: در صورت تفکیک وزارت […]

یک فعال صنعت فولاد گفت: صنعت و تجارت باید به صورت واحد مدیریت شوند و با تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت استراتژی تولید و تجارت دو قطبی خواهد شد.

به گزارش نوردنیوز به نقل از فولادبان، کریم رحیمی درباره تفکیک وزارت صمت به دو وزارتخانه و احیای وزارت بازرگانی افزود: در صورت تفکیک وزارت صنعت و معدن از تجارت، حوزه تولید، صادرات و تجارت از هم تفکیک می‌شود و بتدریج در حوزه تولید کالا و مدیریت صادرات و واردات با مشکل مواجه خواهیم شد.

وی تفکیک دو وزراتخانه صنعت معدن از تجارت و بازرگانی را غیرضروری خواند و ادامه داد: باید در دو بخش صنعت و تجارت تمرکز تصمیم‌گیری وجود داشته باشد و قطعا با تفکیک این دو وزارتخانه بلاتکلیفی در دو حوزه بیشتر خواهد شد.

عضو هیئت مدیره انجمن نوردکاران فولادی تصریح کرد: مشکلات اقتصادی کنونی در این حوزه به ساختار ربطی ندارد بلکه بیشتر، ناشی از تصمیم گیری های اشتباه است و ما نیاز به یکپارچه‌سازی امور و هماهنگی در اقدامات و خدمات بازرگانی داریم کمااینکه در حال حاضر تولید و بازرگانی ما ساختار واحدی دارند.

رحیمی اساسی‌ترین مشکل موجود در سیستم اقتصادی کشور را حاکمیت دولتی ذکر کرد و گفت: دولتی بودن نظام اقتصادی کشور  اجازه نمی‌دهد بخش غیردولتی آزادی عمل بیشتری داشته باشد و تکلیف فعالان اقتصادی در آن مشخص نیست و وابسته به تصمیمات ضرب الاجلی دولت است.

وی تجزیه و تفکیک  مجدد وزارت صنعت ، معدن ازتجارت را موجب عدم هماهنگی درتدوین راهبردها و تصمیم‌گیری های اقتصادی کشور دانست و افزود: جدایی این دو وزارتخانه از یکدیگر همچنین موجب تحمیل بارمالی زیاد بر دولت و افزایش هزینه‌ها می‌شود.

مدیرعامل فولاد ناب تبریز صنعت و تجارت را لازم و ملزوم یکدیگر بیان کرد و ادامه داد: صنعت و تجارت باید باید به صورت واحد مدیریت شوند و با تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت استراتژی تولید و تجارت دو قطبی شده  و باعث عدم همسویی و از بین رفتن وحدت در بخش تولید و صادرات می‌شود. تفکیک وزارتخانه مزیتی برای اقتصاد کشور نخواهد داشت بلکه نوع مدیریت دارای اهمیت است که هنوز نتوانسته ایم سیستم یکپارچه مدیریت را تدوین کنیم.

انجمن نورد کاران فولادی ایران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید