کد خبر:3210
پ

وزیر صمت امروز میزبان برترین های صنعت سال بود

محمد جابریان : عدالت در زنجیره فولاد رعایت شود سید رضا فاطمی وزیر صمت صبح امروز میزبان تولیدکنندگان برتر سال بود . در این دیدار وی ضمن شنیدن دغدغه ها و چالش های تولیدکنندگان از آنها خواست تا راهکارها و پیشنهادهای خود را برای بهتر شدن روال تولید مطرح کنند. در این نشست محمد جابریان […]

محمد جابریان : عدالت در زنجیره فولاد رعایت شود
سید رضا فاطمی وزیر صمت صبح امروز میزبان تولیدکنندگان برتر سال بود .
در این دیدار وی ضمن شنیدن دغدغه ها و چالش های تولیدکنندگان از آنها خواست تا راهکارها و پیشنهادهای خود را برای بهتر شدن روال تولید مطرح کنند.
در این نشست محمد جابریان رئیس هیات مدیره فولاد روهینا جنوب که به عنوان تولیدکننده برتر سال در روز ملی صنعت و معدن برگزیده و اعلام شد ، راهکارهایی را برای بهبود وضعیت تولیدکنندگان محصولات فولادی مطرح کرد .
وی تصریح کرد : با توجه به تولید بیش از ۳۰ میلیون تنی فولاد و مصرف ۱۵ میلیون تنی بازار داخل با مازاد مصرف مواجه هستیم از این رو باید دولت بستری برای صادرات محصولات فولادی فراهم آورد .
جابریان اظهار داشت : متاسفانه در حال حاضر ساز و کار صادرات محصولات فولادی در پایین دست زنجیره با موانعی روبرو است و صادرکنندگان در ابتدا باید محصول را در بورس عرضه کرده و در صورت عدم دریافت تقاضا و مشتری می توانند فروش داشته باشند ، در حالیکه با توجه به مازاد تولید میتوان الزام عرضه در بورس را برای تولیدکنندگان محصولات فولادی لغو کرد .
جابریان تاکید کرد : متاسفانه در حال حاضر ضرایب قیمتی در زنجیره فولاد از تناسب منطقی و قیمتهای عادلانه ای برخوردار نیست و همین موضوع باعث گرانی فولاد در ابتدای زنجیره و انتقال این گرانی به بخش پایانی می شود .
در این جلسه همچنین جابریان به نمایندگی از کارخانه های سیمان و معادن مس بخش خصوصی گفت : با توجه به وضع عوارض بر واردات ماشین آلات و تجهیزات ، تولیدکنندگان سیمان برای کاهش هزینه های تولید نیاز به ماشین آلات جدید داشته لذا مساعدت دولت در این زمینه را نیازمند هستند ، همچنین معادن بخش خصوصی مس نیز که در مناطق و محروم کشور ایجاد شده اند فاقد هرگونه امکانات و زیر ساخت های اولیه از جمله برق هستند که در این خصوص از دولت درخواست مساعدت داشتند .

انجمن نورد کاران فولادی ایران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید