کد خبر:3159
پ

کارشکنی بورس کالا در مارجین قیمت میلگرد

بورس کالا در اقدامی عجیب در هفته جاری از مصوبات وزارت صمت تبعیت نکرده و در حالی که مارجین قیمت شمش با میلگرد ۱۱ درصد تعیین شده بود ، ما به التفاوت شمش با میلگرد را ۸/۶ درصد تعیین کرده است. به گزارش نورد نیوز ، در مبادلات روز چهارشنبه به رغم تعیین مارجین ۱۱ […]

بورس کالا در اقدامی عجیب در هفته جاری از مصوبات وزارت صمت تبعیت نکرده و در حالی که مارجین قیمت شمش با میلگرد ۱۱ درصد تعیین شده بود ، ما به التفاوت شمش با میلگرد را ۸/۶ درصد تعیین کرده است.

به گزارش نورد نیوز ، در مبادلات روز چهارشنبه به رغم تعیین مارجین ۱۱ درصدی از سوی وزارت صمت برای قیمت میلگرد اما این تناسب قیمتی باز هم از سوی بورس کالا رعایت نشده و به رغم تمامی هشدار های نورد کاران و مصوبات وزارت مارجین قیمت ۸/۶ درصد تعیین شد.

این اقدام بورس کالا در حالی رخ داده که فولاد سازان نیز از تعیین قیمت پایه ۱۲ هزار و ۸۰۰ تومانی بورس کالا رضایت ندارند اما نکته ای که وجود دارد این است که شمش فولادی به عنوان ماده اولیه واحد های نوردی محسوب شده و اگر قیمت پایه پایین اعلام شود با رقابت برای خرید این ماده اولیه نرخ فروش افزایش می یابد موضوعی که برای واحد های نوردی کمتر پیش می آید.

انجمن نورد کاران فولادی ایران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید