کد خبر:3133
پ

مخالف خام فروشی مواد معدنی هستیم

وزیر صنعت ، معدن و تجارت در حاشیه مراسم روز ملی صنعت ، معدن و تجارت در جمع خبرنگاران گفت : “مخالف خام فروشی مواد معدنی هستیم” به گزارش خبرنگار تریبون‌ نورد ، فاطمی امین با بیان اینکه مخالف خام فروشی مواد معدنی هستیم، یادآور شد: این مساله تنها در خصوص برخی مواد معدنی از […]

وزیر صنعت ، معدن و تجارت در حاشیه مراسم روز ملی صنعت ، معدن و تجارت در جمع خبرنگاران گفت :
“مخالف خام فروشی مواد معدنی هستیم”

به گزارش خبرنگار تریبون‌ نورد ، فاطمی امین با بیان اینکه مخالف خام فروشی مواد معدنی هستیم، یادآور شد: این مساله تنها در خصوص برخی مواد معدنی از جمله سنگ آهن هماتیت که فناوری فرآوری آن در کشور وجود ندارد، وجود داشته و به صورت خام صادر می‌شود در خصوص مابقی محصولات در زنجیره فولاد باید تلاش شود تا صادرات به سمت ارزش افزوده بیشتر هدایت شود .
وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه مراسم روز ملی “صنعت و معدن” در جمع خبرنگاران گفت: قیمت اکثر کالاهای زنجیره فولاد در بورس و بازار واقعی تعیین می شود و وزارت صنعت، معدن و تجارت در مورد قیمت ها خیلی تعیین‌کننده نیست.وی در خصوص اعتراض برخی اعضای زنجیره فولاد به قیمت‌های تعیین شده، یادآور شد: اکثر ضرایب قیمتی در بورس کالا تعیین می‌شود، با این حال با بورس کالا مذاکره کرده‌ایم تا قیمت‌ها و ضرایب به صورت دقیق‌تر تعیین شود.
وی همچنین در خصوص تامین برق واحدهای صنعتی گفت : متاسفانه در سال های گذشته، باید سالی ۳ هزار مگاوات در صنعت برق سرمایه گذاری میکردیم که اینکار انجام نشد. طبیعتا کسری برق داریم.
وزیر صمت اظهار داشت : کاری که امسال با مشارکت وزارت نیرو انجام شد، یعنی وزرات نیرو به عنوان متولی و ما هم جلساتی را با آنها برگزار مرده و مواردی را ارائه دادیم، از همین رو در سال جاری سعی شد قطعی برق، با کمترین زیان و کمترین فشار به صنعت انجام شود. مثلا در واحدهای شهرک های صنعتی بنا به این است که هفته ای یک روز قطع شود و ممکن است آن یک روز شنبه باشد و میتوان تولید را در جمعه انجام داد و در شنبه جبران کرد.
وی افزود : در وزارت صنعت و معدن و تجارت، بیش از ۱۲ هزار مگاوات، احداث نیروگاه را ما آغاز کردیم. با تمام واحدهای بزرگ مذاکره شده و مجوزها را گرفتند که خودشان نیروگاه احداث کنند که این یک اطمینان و یک پایداری را در تامین برق صنعت ایجاد می کند.

انجمن نورد کاران فولادی ایران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید