کد خبر:3060
پ

تداوم رشد قیمت در پی محدودیت عرضه شمش فولاد

انواع شمش فولادی که در مبادلات هفته گذشته به دلیل رشد قیمت ابطال شده بود ،امروز با حجم ۱۸۳ هزار و ۸۴۵ تن به روی تابلو آمد که از این میزان ۹۶ هزار تن مورد مبادله قرار گرفت. به گزارش نورد نیوز ،  در این روز به رغم عرضه قیمت شمش فولاد رشد ۶۹۰ تومانی […]

انواع شمش فولادی که در مبادلات هفته گذشته به دلیل رشد قیمت ابطال شده بود ،امروز با حجم ۱۸۳ هزار و ۸۴۵ تن به روی تابلو آمد که از این میزان ۹۶ هزار تن مورد مبادله قرار گرفت.

به گزارش نورد نیوز ،  در این روز به رغم عرضه قیمت شمش فولاد رشد ۶۹۰ تومانی در هر کیلو را تجربه کرد. نرخ شمش فولادی از دو هفته گذشته همزمان با ابلاغ قطعی های برق تابستانی آغاز شده و همچنان ادامه پیدا کرده است ، گرچه این رشد قیمت هنوز با شدتی که مواد اولیه داشت به مقاطع فولادی نرسیده اما به نظر میرسد تداوم آن قطعا بر محصول نهایی تاثیر گزار خواهد بود.

از ابتدای خرداد ماه تا به امروز ۲۸ خرداد ماه به میزان ۴۷۵ هزار تن شمش فولاد در بورس کالا معامله شده است که این میزان یک سوم میزان تولید ماهانه شرکت ها بوده و همین عامل باعث رشد قیمت شمش فولاد در شرایطی شده که نرخ ها در بازار جهانی با کاهش همراه بوده است.

وضعیت مبادلات شمش ۲۸ خرداد

نام کالا قیمت پایه
(ريال)
قیمت میانگین
(ريال)
حجم عرضه
(تن)
تقاضا
(تن)
حجم قرارداد
(تن)
شمش بلوم ۱۳۵,۵۰۸ ۱۵۴,۵۱۷ ۱۰۲,۰۰۰ ۱۸۳,۸۴۵ ۹۶,۰۰۰
انجمن نورد کاران فولادی ایران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید