کد خبر:3057
پ

کاهش قیمت فولاد اروپا به علت افت رشد اقتصادی

به دلیل تضعیف تقاضای تولید و ذخایری که پس از حمله روسیه به اوکراین دوباره پر شدند، قیمت فولاد اروپا در حال کاهش است. به گزارش نوردنیوز به نقل از فولادبان، قیمت کویل نورد گرم از زمان رسیدن به رکورد در ماه مارس تقریباً یک سوم کاهش یافته است. قیمت‌ها اکنون برای اولین بار از […]

به دلیل تضعیف تقاضای تولید و ذخایری که پس از حمله روسیه به اوکراین دوباره پر شدند، قیمت فولاد اروپا در حال کاهش است.

به گزارش نوردنیوز به نقل از فولادبان، قیمت کویل نورد گرم از زمان رسیدن به رکورد در ماه مارس تقریباً یک سوم کاهش یافته است. قیمت‌ها اکنون برای اولین بار از فوریه زیر ۱۰۰۰ یورو (۱۰۴۲ دلار) در هر تن معامله می‌شوند.

این کاهش در حالی اتفاق می‌افتد که اقتصاد اروپا کند شده و قیمت‌های بالای کالاها و تورم فزاینده باعث کاهش مصرف در این اتحادیه شده است. مراکز خدمات و کارخانه‌ها نیز پس از جنگ که نگرانی‌ها را در مورد اختلال در صادرات فولاد از روسیه و اوکراین ایجاد کرد، ذخیره‌سازی کرده‌اند و نیاز مصرف‌کنندگان به خرید محصولات با قیمت‌های تاریخی بالا را کاهش داده است.

متیو واتکینز، تحلیلگر گروه مشاوره CRU، گفت: موجودی انبارها پر شده و تقاضا در حال کاهش است.

کاهش قیمت‌ها می‌تواند سود فولادسازان اروپا را که از رونق کالاها پس از همه‌گیری کرونا سود بادآورده‌ای برداشت کرده‌اند، کاهش دهد.

پیش‌بینی می‌شود قیمت کویل نورد گرم طی دو ماه آینده بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ یورو در هر تن کاهش یابد که این امر به دلیل تقاضای ضعیف فصلی در تابستان تشدید می‌شود.

انجمن نورد کاران فولادی ایران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید