کد خبر:2563
پ

مدیر عامل گروه صنعتی پرشین فولاد : فرش قرمز بورس کالا برای دلالان و واسطه ها

نورد نیوز : بورس کالا با مجاز اعلام کردن ورود همه افراد بدون حتی کد بورسی و ثبت در بهین یاب برای خرید ،راه را برای ورود تجار و دلالان باز کرده و با این اقدام نه تنها بازار سامان نمی یابد بلکه مدیریت تقاضا نیز از کنترل خارج می شود . آیدین فتحی مدیر […]

نورد نیوز : بورس کالا با مجاز اعلام کردن ورود همه افراد بدون حتی کد بورسی و ثبت در بهین یاب برای خرید ،راه را برای ورود تجار و دلالان باز کرده و با این اقدام نه تنها بازار سامان نمی یابد بلکه مدیریت تقاضا نیز از کنترل خارج می شود .

آیدین فتحی مدیر عامل گروه صنعتی پرشین فولاد با بیان این مطلب گفت : شمش ماده اولیه تولید می باشد و این اقدام به هیچ عنوان به صلاح تولید کنندگان نیست و باعث ورود دلالان واسطه ها به بازار شمش فولاد می شود .

این عضو انجمن نوردکاران فولادی ایران تاکید کرد: تاکنون دولت بر حذف واسطه ها و دلالان تاکید داشت و به همین منظور به ثبت نام تولید کنندگان در سایت بهین یاب و داشتن کد بورسی برای خرید از بورس کالا تاکید داشتبه یکباره چه اتفاقی افتاده که تمامی اقدامات پیشین را زیر پای گذاشته و تصمیم به برهم زدن تعادل بازار گرفته است.

وی افزود: مشخص نیست این اقدام بورس کالا با وزارت صمت هماهنگ شده و یا چه هدفی در پس این تصمیم بوده اما آنچه واضح است این است که عواقب این تصمیم به هیچ عنوان بررسی نشده و علاوه بر اینکه ضرر و زیان واحد های پایین دستی را بدنبال دارد بلکه واحد های ذوبی نیز از این تصمیم منفعتی نمی برند.

فتحی یادآور شد : به تازگی فضای تولید در زنجیره فولاد به ثبات نسبی رسیده بود و تنها در این بین تولید کنندگان شمش القائی با مشکلاتی همراه بودند که قطعا راهکار رفع مشکل آنها ورود دلالان نیست .

وص ادامه داد: در حال حاضر تولید کنندگان شمش این امکان را دارند تا مازاد عرضه خود را صادرکنند همان کاری که تمام زنجیره فولاد می کنند و راهکار متعادل شدن زنجیره ،ورود دلالان این نیست و فرش قرمزی که بورس کالا برای دلالان پهن کرده عواقبی دارد که بدون در نظر گرفتن آنها چنین تصمیمی اخذ شده است .

 

 

 

 

 

 

انجمن نورد کاران فولادی ایران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید