کد خبر:2541
پ

قیمت شمش بیلت صادراتی ایران ثابت ماند، تختال ارزان شد

قیمت انواع مختلف شمش های فولادی ایرانی، در هفته منتهی به چهارشنبه ۱۲ ژانویه در جهت‌های متفاوتی حرکت کرد. در حالی که قیمت‌ها در بخش تختال کاهش یافت، قیمت شمش بیلت در فروش‌های اخیر ثابت بود. فولاد مبارکه، یکی از صادرکنندگان بزرگ تختال ایران، یک محموله را به قیمت ۵۶۰ دلار در هر تن فوب […]

قیمت انواع مختلف شمش های فولادی ایرانی، در هفته منتهی به چهارشنبه ۱۲ ژانویه در جهت‌های متفاوتی حرکت کرد.
در حالی که قیمت‌ها در بخش تختال کاهش یافت، قیمت شمش بیلت در فروش‌های اخیر ثابت بود.
فولاد مبارکه، یکی از صادرکنندگان بزرگ تختال ایران، یک محموله را به قیمت ۵۶۰ دلار در هر تن فوب بنادر جنوب ایران فروخت. این میزان ۸ دلار به ازای هر تن کمتر از رقمی است که کارخانه ایرانی دیگر یعنی فولاد خوزستان در اواخر دسامبر به دست آورد. هنوز مشخص نیست که محموله به کجا تحویل داده خواهد شد.
فعالان بازار فولاد در آسیا و اتحادیه اروپا خریداران سنتی تختال مبارکه هستند. فولاد خوزستان اعلام کرد که سه‌شنبه گذشته نیز مناقصه جدیدی را افتتاح کرده و تا روز دوشنبه ۲۶ دی‌ماه در حال جمع‌آوری پیشنهادات خواهد بود.
بنابراین ارزیابی قیمت هفتگی Fastmarkets برای تختال صادراتی ایران، با ۸ دلار در هر تن کاهش در یک هفته اخیر به ۵۶۰ دلار در هر تن در روز چهارشنبه رسید.
در همین حال، قیمت‌ها در بخش شمش.به دنبال معاملات متعددی که در ابتدای هفته جاری در بازار شنیده شد ثابت بود.
فعالان بازار فروش شمش را در محدوده ۵۴۵ تا ۵۵۰ دلار در هر تن فوب بنادر جنوب ایران گزارش کردند، در حالی که در پایان دسامبر ۵۴۳ تا ۵۵۰ دلار به ازای هر تن فوب بود. فولاد خوزستان در این باره اعلام کرده در کنار مناقصه تختال، این شرکت مناقصه ۴۰ تا ۵۰ هزار تن شمش را باز کرده است که پیش‌بینی می‌شود در اوایل هفته آینده مناقصه انجام شود. ارزیابی هفتگی برای شمش صادراتی ایران با ۲ دلار در هر تن کاهش به ۵۴۵ تا ۵۵۰ دلار در هر تن در روز چهارشنبه رسید.

منبع : فولادبان

انجمن نورد کاران فولادی ایران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید