کد خبر:2534
پ

در نشست هم اندیشی اتحادیه های صنف آهن و فولاد مراکز استان مطرح شد : شیوه اخذ مالیات صحیح نیست

رئیس اتاق اصناف ایران گفت: صنف آهن و فولاد از اصنافی بود که اعضای آن بیشترین نقش را در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی داشت اما اکنون صنف آهن آلات به دلیل سیاست‌های دستوری و انقباضی دولت و وزارت صمت کمترین نقش را در زنجیره فولاد دارد. سعید ممبینی با انتقاد شدید از تصویب دستورالعمل‌های […]

رئیس اتاق اصناف ایران گفت: صنف آهن و فولاد از اصنافی بود که اعضای آن بیشترین نقش را در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی داشت اما اکنون صنف آهن آلات به دلیل سیاست‌های دستوری و انقباضی دولت و وزارت صمت کمترین نقش را در زنجیره فولاد دارد.

سعید ممبینی با انتقاد شدید از تصویب دستورالعمل‌های متعدد دولتی افزود: سیاست‌های اقتصادی دولت در چهاردهه گذشته نوسانات زیادی داشته است و این نوسانات دائما تاثیراتی در بازار داشت.

رئیس اتاق اصناف ایران با اشاره به موضوع مالیات اصناف گفت: دولت به علت کاهش درآمدهای نفتی به موضوع مالیات در بودجه سال ۱۴۰۱ توجه ویژه‌ای کرده است اما در دو سال اخیر با فراگیری ویروس کرونا و کاهش فعالیت‌های عمرانی درآمدها کاهش چشمگیری داشته است.

ممبینی افزود: ۸۰ درصد از مجموع درآمدهای کشور به دولت تعلق دارد و فقط ۲۰ درصد از درآمدها در بین بخش خصوصی در گردش است و دولت تلاش می کند با اخذ مالیات از این ۲۰درصد درآمد کل کشور را تامین کند. امیدواریم با اصلاح قوانین مالیاتی، اجحاف مالیاتی به اصناف کمتر و شرایط رقابت بیشتر شود.

وی پیشنهاد کرد: فعالان اقتصادی صنف آهن و فولاد با تجمیع سرمایه‌های خود بتوانند عاملی برای اثرگذاری و نقش آفرینی فعالان این صنف در زنجیره فولاد باشند.

در ادامه رئیس اتحادیه صنف فروشندگان آهن و فولاد تهران گفت: بورس کالا را اولین بار اتحادیه صنفی آهن و فولاد راه اندازی کرد اما در حال حاضر بورس فعلی به هیچ عنوان مورد تایید ما نیست.

حمید رضا رستگار افزود: اگر بخواهیم در بورس جایگاهی داشته باشیم باید بتوانیم با ایجاد یک تشکل قوی و راه‌اندازی تعاونی کشوری آهن اعضا را با یکدیگر هماهنگ کنیم و تشکیل این تعاونی می تواند کمک موثری به انسجام اقتصادی اعضا داشته باشد.

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد ساری هم در ادامه با اشاره به حذف کد آیسیک و رسته شغلی ضایعات در سامانه اصناف ایرانیان گفت : حذف کد ایسیک یک توهین به صنف اهن فروشان بود، این صنف چقدر باید هزینه تصمیمات غیرکارشناسی و غیر علمی سیاستگزاران و آقایان این صنعت را پرداخت کند.

مجتبی کواکبیان افزود: برای حذف کد آیسیک باید یکسری فرایند ها طی میشد اما مسئولان وزارت صمت و شاید شهرداری یک شبه تصمیم به حذف آن می گیرند، چگونه می توان این تصمیم را یک شبه و حتی بدون اطلاع حذف کرد.

رئیس اتاق اصناف تهران هم در این نشست گفت: تداوم این اجتماعات استانی می‌تواند راهگشای بسیاری از مسایل و مشکلات صنفی بویژه صنف آهن و فولاد باشد.
قاسم نوده فراهانی افزود: به نظر می‌رسد دولت برای منتفع شدن از سود و بهره بیشتر باید عامل و ایجادکننده رقابت بین فعالان باشد تا چرخه تجارت با سرعت بیشتری فعالیت کند.

وی راه اندازی واحدهای صنفی کوچک را در ایجاد سود و رقابت بیشترموثر دانست و ادامه داد: دولت با به روز کردن ماشین آلات ۷۰۰۰ واحد صنفی در کشور می‌تواند گام موثری در راه اندازی واحدهای کوچک پرسود بردارد.

انجمن نورد کاران فولادی ایران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید