کد خبر:2323
پ

جلوگیری از نابسامانی بازار فولاد با تامین برق زمستانی کارخانه‌ها

نورد نیوز : اله‌ویردی دهقانی با اشاره به ضرورت تامین برق مورد نیاز واحدهای سیمانی و فولادی در زمستان، اظهار داشت: تولید سیمان بیش از نیاز داخل است، بنابراین نابسامانی بازار این کالا در ماه‌های گذشته را باید ناشی از بی‌تصمیمی و عدم برنامه‌ریزی دانست. وی افزود: از آنجا که قطعی برق واحدهای تولیدی به […]

نورد نیوز : اله‌ویردی دهقانی با اشاره به ضرورت تامین برق مورد نیاز واحدهای سیمانی و فولادی در زمستان، اظهار داشت: تولید سیمان بیش از نیاز داخل است، بنابراین نابسامانی بازار این کالا در ماه‌های گذشته را باید ناشی از بی‌تصمیمی و عدم برنامه‌ریزی دانست.

وی افزود: از آنجا که قطعی برق واحدهای تولیدی به ویژه فولاد و سیمان موجب کاهش تولید و عرضه در بازار و در نتیجه، افزایش قیمت این محصولات شد، باید برای جلوگیری از تکرار این نابسامانی برنامه‌ریزی کرد.

به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، نماینده مجلس با بیان اینکه نمی‌توان سیمان را برای مدت طولانی و بیش از چند ماه در انبارها ذخیره کرد، بر لزوم تامین برق پایدار و مستمر واحدهای تولیدی تاکید کرد و ادامه داد: خاموشی‌های بی حساب و کتاب در تابستان امسال موجب ضرر تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان شد.

دهقانی با تاکید بر اینکه تامین برق پایدار برای فعال نگه داشتن خطوط تولید کارخانه‌های سیمان و فولاد ضروری است، افزود: اگر برق به صورت پایدار و مستمر و به میزان لازم برای فعال کردن همه بخش‌های مورد نیاز تولید در این واحدها تامین نشود، تولیدی صورت نمی‌گیرد. در نتیجه افزایش قیمت سیمان و فولاد دور از انتظار نیست.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: گرم کردن کوره این واحدها برای تولید، در صورت تامین برق مورد نیاز، زمان‌بر است، بنابراین اگر برق به صورت پایدار و مستمر تامین نشود، نه تنها تولیدی انجام نمی‌شود، بلکه سرد و گرم شدن کوره و شوک حرارتی که به آن وارد می‌شود، نیز موجب تحمیل خسارت و هزینه تعمیر کوره‌ها به واحدهای تولیدی می‌شود.

انجمن نورد کاران فولادی ایران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید