کد خبر:2307
پ

فولادساز بزرگ هندی به دنبال کاهش آلاینده های کربنی

تاتا استیل که یکی از فولادسازان بزرگ هندی است به دنبال به کارگیری راهکار های گوناگون جهت کاهش آلاینده های کربنی تولید فولاد خود می باشد. این کارخانه یکی از بزرگترین آلوده کننده های هوا در سطح دنیا نیز محسوب می شود. به گزارش نورد نیوز ، به نقل از فولاد ایران،  اخیرا تاتا استیل […]

تاتا استیل که یکی از فولادسازان بزرگ هندی است به دنبال به کارگیری راهکار های گوناگون جهت کاهش آلاینده های کربنی تولید فولاد خود می باشد. این کارخانه یکی از بزرگترین آلوده کننده های هوا در سطح دنیا نیز محسوب می شود.
به گزارش نورد نیوز ، به نقل از فولاد ایران،  اخیرا تاتا استیل یک خط جذب کربن را در یکی از خطوط تولید فولاد خود راه اندازی کرده است. این تأسیسات، دی اکسید کربن را مستقیماً از گاز کوره بلند استخراج کرده و برای استفاده مجدد در دسترس قرار می دهد. دی اکسید کربن ذخیره شده را می توان به اتانول تبدیل کرد که یکی از مواد اولیه کلیدی برای تولید پلاستیک و سوخت های زیستی است. تجربه عملیاتی این پروژه بری ایجاد کارخانه های بزرگتر جذب کربن در آینده مفید خواهد بود.
همچنین تاتا استیل شروع به استفاده از ماشین های برقی برای حمل و نقل محصولات فولادی خود در کارخانه هایش نموده که انتظار می رود حدود ۳۵۰۰ تن در روز از انتشار دی اکسید کربن در هوا بکاهد.
این شرکت در پانزده سال گذشته میزان انتشار دی اکسید کربن را بیش از ۲۵ درصد کاهش داده است. هدف این است که انتشار گازهای گلخانه ای را  سال های ۲۰۲۱ تا ۲۰۳۰ تا ۲۶ درصد دیگر نیز کاهش دهد.

منبع : metal expert

انجمن نورد کاران فولادی ایران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید