کد خبر:2261
پ

نفس های تولید فولاد به شماره افتاده اما آریان فولاد اکسیژن رسانی میکند

به گزارش نورد نیوز ، بهمن قاسمی مدیر عامل آریان فولاد در نشستی خبری اظهار داشت : با وجود قطعی برق و شرایط سخت تولید میزان تولید در آریان فولاد ده درصد کاهش داشت اما این شرکت با تولید۵۰ تن  اکسیژن ۹۹/۹۹ درصد ، توانسته گام مهمی در مبارزه با کووید ۱۹ بردارد .اکسیژن تولیدی […]

به گزارش نورد نیوز ، بهمن قاسمی مدیر عامل آریان فولاد در نشستی خبری اظهار داشت : با وجود قطعی برق و شرایط سخت تولید میزان تولید در آریان فولاد ده درصد کاهش داشت اما این شرکت با تولید۵۰ تن  اکسیژن ۹۹/۹۹ درصد ، توانسته گام مهمی در مبارزه با کووید ۱۹ بردارد .اکسیژن تولیدی مورد نیاز خط تولید آریان فولاد است اما در شرایط کنونی آمادگی خود را برای کمک و اکسیژن رسانی در راستای مبارزه با کووید ۱۹ اعلام کرده است.

وی ادامه داد : در شرایطی که به دلیل کمبود نقدینگی در مضیقه هستیم و تولید ما با کمتر از ۳۰ درصد ظرفیت انجام میشود ، قطعی های مکرر برق آسیب های جدی به روند تولید آریان فولاد وارد آورده و باید کاهش بیشتر ظرفیت تولید شده تا جاییکه ظرفیت ما به کمتر از ۲۰ درصد رسیده و در این بین کارگران بزرگترین قربانی هستند که در این شرایط سخت اضافه کاری خود را هم از دست می دهند.

بهمن قاسمی تصریح کرد : ای کاش قوه قضائیه به موضوع رانت در صنعت فولاد ورود کند ، اگر خریداران آهن اسفنجی طی دو سال اخیر  مشخص شوند ، خیلی موارد مشخص میشود . چرا شرایط تولید انقدر سخت شده که باید از کشور برویم ، ای کاش مبنی حقوق ها دلاری شود و همه رعایت کنند ، این حداقل کاریست که دولت در این شرایط در راستای حقوق کارگران میتواند انجام دهد .

وی تاکید کرد : ظرفیت تولید آریان فولاد در سال گذشته ۳۷۰ هزار بوده در حالیکه ظرفیت واحد ما ۲ میلیون تن است و امیدوارم با توافق هایی که با بانک تجارت داشتیم و حمایت های این بانک معظم ، تولید به ۵۰ درصد ظرفیت اسمی برسد .

بهمن قاسمی در پایان افزود : مابه التفاوت قیمت مواد اولیه تا محصول نهایی نظیر میلگرد و تیرآهن کفاف هزینه های تولید را نمی دهد ، چند نرخی بودن ارز در کشور آسیب های فراوانی را برای تولیدکنندگان ایجاد کرده است .

انجمن نورد کاران فولادی ایران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید