کد خبر:2249
پ

قیمت سنگ آهن کاهش می یابد

سایت استرالیایی stockhead در تحلیلی درباره بازار سنگ‌آهن نوشته است: سقوط شدید قیمت سنگ‌آهن عمدتاً از جنبه تقاضا بوده است، زیرا سیاست‌گذاران در چین اعلام کردند قصد دارند تولید فولاد ۲۰۲۱ را مطابق با سطح ۲۰۲۰ محدود کنند. اهداف تجدیدنظر شده با توجه به سطح قوی تولید فولاد چین در نیمه اول امسال، در نیمه دوم سال […]

سایت استرالیایی stockhead در تحلیلی درباره بازار سنگ‌آهن نوشته است: سقوط شدید قیمت سنگ‌آهن عمدتاً از جنبه تقاضا بوده است، زیرا سیاست‌گذاران در چین اعلام کردند قصد دارند تولید فولاد ۲۰۲۱ را مطابق با سطح ۲۰۲۰ محدود کنند.

اهداف تجدیدنظر شده با توجه به سطح قوی تولید فولاد چین در نیمه اول امسال، در نیمه دوم سال با کاهش شدید (۱۲ درصد) همراه خواهد بود.

به گزارش نورد نیوز؛ تحقیقات جدید بانک‌های UBS و CBA نشان می‌دهد که تولید فولاد چین در ماه جولای کاهش یافته است. با این حال، تحلیلگران می‌گویند احتمال کاهش شدیدتر تولید در اواخر سال جاری وجود دارد.

نشانه‌های اولیه نشان می‌دهد که سطح تولید فولاد چین از ابتدای نیمه دوم امسال کند شده است. اما مانند بسیاری از موارد مربوط به چین، اغلب چندلایه برای ارزیابی ارتباطات سیاستی وجود دارد.

UBS در ارزیابی خود از سقوط شدید قیمت سنگ‌آهن، اشاره کرد که تولید روزانه آهن خام در ماه جولای نسبت به ماه ژوئن ۶ درصد کاهش یافته است.

تولیدکنندگان بزرگ فولاد چین از جمله Baowu همچنین قصد دارند تولید خود را محدود کنند.

UBS می‌گوید: این امر منجر به کاهش ذخایر کارخانه‌ها و قیمت سنگ‌آهن در بازار شده است. اگر به آینده نگاه می‌کنیم، تصویر پیچیده‌تر است. در حالی که دولت چین ترجیح داده است تا از سفته‌بازی در بازار املاک جلوگیری کند، از توسعه زیرساخت‌های این کشور نیز حمایت می‌کند. نتیجه خالص این است که قیمت فولاد همچنان افزایش می‌یابد، حتی اگر قیمت سنگ‌آهن در حال کاهش باشد.

علاوه بر این، سیاست‌گذاران نیز نسبت به آنچه کاهش کربن به سبک مبارزات انتخاباتی می‌نامند، دیدگاه مبهمی داشته‌اند.  با این حال انتظار می‌رود که این امر عمدتاً صنعت زغال‌سنگ حرارتی چین را هدف قرار دهد نه فولاد.

انجمن نورد کاران فولادی ایران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید