کد خبر:2204
پ

آمار جدید ابتلا به کرونا و تقاضای فولاد در چین

افزایش سریع آمار جدید ابتلا به کرونا در حداقل هشت شهر بزرگ چین موجب شده در رابطه با بهبود تقاضای فولاد تا پایان سال جاری میلادی در این کشور تردیدها بیشتر شود. تاکنون هم بازار سنگ آهن و مقاطع تحت تاثیر رکود تابستانی و همچنین برنامه های کاهش تولید نیمه دوم سال قرار گرفته بودند. […]

افزایش سریع آمار جدید ابتلا به کرونا در حداقل هشت شهر بزرگ چین موجب شده در رابطه با بهبود تقاضای فولاد تا پایان سال جاری میلادی در این کشور تردیدها بیشتر شود. تاکنون هم بازار سنگ آهن و مقاطع تحت تاثیر رکود تابستانی و همچنین برنامه های کاهش تولید نیمه دوم سال قرار گرفته بودند. ولی افزایش آمار ابتلا به کرونا تاثیر چندانی بر بازار سنگ آهن نخواهد داشت چون این بازار خود روند نزولی را آغاز کرده که به دلیل کاهش تولید فولاد است. ولی قطعا بر تقاضای فولاد اثر می گذارد چون با افزایش آمار، فعالیت های ساختمانی هم کمتر می شود.

از هفته گذشته برخی پروژه های ساختمانی در نانجینگ دستور تعطیلی  برای کنترل شیوع بیماری را دریافت کرده اند. به گزارش نورد نیوز  ، به نقل از فولاد ایران ؛ برخی معتقدند در کوتاه مدت شاید افت قیمت هایی مشاهده شود ولی از آنجایی که بازار جهانی بیلت با توجه به تقاضای بالای چینی ها رونق دارد خیلی افت قیمت های شدیدی نخواهد بود.

برخی فعالان بازار معتقدند این دور جدید شیوع کرونا در چین تاثیرات منفی بیشتری خواهد داشت باید دید با گذشت زمان وضعیت چطور خواهد شد.

انجمن نورد کاران فولادی ایران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید