کد خبر:2179
پ

پیشنهاد انجمن نورد به صمت برای کاهش عوارض قطعی برق

با توجه به ادامه دار شدن قطعی برق واحدهای نوردی انجمن نوردکاران فولادی ایران در نامه ای خطاب به وزارت صمت با ارائه پیشنهاداتی خواستار کاهش آسیب های ناشی از قطعی برق واحدها شده است . در این نامه آمده است : علیرغم قول های داده شده جهت تامین حداقل برق یک شیفت واحدهای صنعت […]

با توجه به ادامه دار شدن قطعی برق واحدهای نوردی انجمن نوردکاران فولادی ایران در نامه ای خطاب به وزارت صمت با ارائه پیشنهاداتی خواستار کاهش آسیب های ناشی از قطعی برق واحدها شده است .

در این نامه آمده است :

علیرغم قول های داده شده جهت تامین حداقل برق یک شیفت واحدهای صنعت فولاد، متاسفانه اکثر واحد های ذوب و نورد کشور دچار قطعی برق و تعطیلی می باشند. لذا طی ۴ هفته اخیر، واحدهای عرضه کننده شمش نتوانستند به تعهدات خود و عرضه شمش عمل نمایند.

علیرغم عدم عرضه مکفی شمش در بورس کالا، نوردکاران سعی در ایفای تعهدات خود و عرضه محصولات در بورس کالا نموده اند.

از آنجا که انبارهای واحدهای نوردی از مواد اولیه تخلیه شده است و باتوجه به ادامه قطعی برق در صنایع فولادی امکان تولید و عرضه شمش و محصول طبق برنامه هفتگی و ماهانه وجود ندارد، لذا شایسته است که:

الف)قطعی برق به صورت دوره ای در صنایع دیگر نیز انجام پذیرد تا واحدهای صنعت فولاد کشور بتوانند کسری تولید خود را جبران نمایند.

ب)جداول برنامه ریزی و اعلام شده جهت عرضه محصولات نوردی در بورس کالا، کان لم یکن اعلام گردد تا نهادهای نظارتی و تعزیراتی به واسطه نامه های یاد شده، شرکتهای نوردی را مشمول جریمه عدم ایفای تعهدات قرار ندهند.

انجمن نورد کاران فولادی ایران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید