کد خبر:2106
پ

رشد قیمت بیلت صادراتی ایران با وجود محدودیت های تولید ناشی از برق

به گزارش روابط عمومی انجمن نوردکاران فولادی ایران ، به نقل از معدن ۲۴ ؛ بهای هر تن از بیلت صادراتی ایران در نیمه دوم ماه جولای به دلیل بهبود تقاضای چینی ها با رشد همراه شد و این در حالی ست که به دلیل محدودیت های برقی در کشور تولید فولادساران با کاهش همراه […]

به گزارش روابط عمومی انجمن نوردکاران فولادی ایران ، به نقل از معدن ۲۴ ؛ بهای هر تن از بیلت صادراتی ایران در نیمه دوم ماه جولای به دلیل بهبود تقاضای چینی ها با رشد همراه شد و این در حالی ست که به دلیل محدودیت های برقی در کشور تولید فولادساران با کاهش همراه بوده است.

فولادسازان ایران می گویند که با محدودیت های تولید ناشی از برق، میزان تولیدات روزانه از ۱۰ هزار تن به ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ تن افت پیدا کرده است! این امر موجب شده تا صادرکنندگان درخواست خرید جدیدی را نپذیرند ودر حال حاضر تنها به تکمیل فروش های قبلی بپردازند.

با این حال به دلیل وضع تقاضای چین به واردات، فولادسازان اندکی اقدام به پذیرش درخواست های جدید کردند که در این میان محموله ای به ارزش ۶۴۰ تا ۶۴۵ دلار در هر تن فوب نهایی شد که به نسبت هفته قبل ۲۵ دلار افزایش داشته است.
به همین دلیل طی هفته گذشته بهای هر تن بیلت صادراتی کشورمان با رشد به ۶۳۸ تا ۶۴۵ دلار افزایش داشت.

این در حالی ست که پیشنهادات خرید بیلت از سوی چینی ها به قیمت سی اف ار ۷۲۳ دلاری داده شده است که با در نظر گرفتن هزینه های بالای حمل معادل ۶۵ دلار در هر تن در حال حاضر قابل کار نخواهد بود و از سویی تجار ریسک خرید حمل با پرچم ایرانی را نپذیرفته و از سویی به دلیل محدودیت های برقی مطمئن نیستند که محموله هایشان سر وقت تحویلشان داده شود.

انجمن نورد کاران فولادی ایران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید