کد خبر:2037
پ

ایران دهمین فولادساز و دومین تولیدکننده آهن اسفنجی جهان

انجمن جهانی فولاد ایران را دهمین کشور فولادساز و دومین تولیدکننده آهن اسفنجی جهان در سال ۲۰۲۰ میلادی اعلام کرد. به گزارش روابط عمومی انجمن نوردکاران فولادی ایران،به نقل از معدن نیوز ، ایران با تولید ۲۹ میلیون تن فولاد خام طی سال ۲۰۲۰ میلادی توانست در رتبه دهمین فولادساز برتر جهان قرار گیرد. مجموع […]

انجمن جهانی فولاد ایران را دهمین کشور فولادساز و دومین تولیدکننده آهن اسفنجی جهان در سال ۲۰۲۰ میلادی اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی انجمن نوردکاران فولادی ایران،به نقل از معدن نیوز ، ایران با تولید ۲۹ میلیون تن فولاد خام طی سال ۲۰۲۰ میلادی توانست در رتبه دهمین فولادساز برتر جهان قرار گیرد. مجموع تولید جهانی این محصول طی سال گذشته میلادی یک میلیارد و ۸۷۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تن اعلام شده است. چین با تولیدیک میلیارد و ۶۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تن برترین فولادساز جهان شد.هند و ژاپن نیز به ترتیب با تولید ۱۰۰ میلیون و ۳۰۰هزار تن و ۸۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تن فولادخام در رتبه های دوم و سوم جهان ایستادند.

همچنین طی سال ۲۰۲۰ میلادی، ایمیدرو (با احتساب شرکت های زیرمجموعه و تابعه) با تولید ۱۸ میلیون و ۹۰۰هزار تن فولاد خام توانست عنوان هجدهمین شرکت برتر فولادساز جهان را به خود اختصاص دهد. این در حالی است که گروه بائو چینChina Baowu Group با تولید ۱۱۵ میلیون و ۲۹۰هزار تن برترین شرکت فولادساز جهان در سال گذشته میلادی به ثبت رسید.آرسلور میتالArcelorMittal با تولید ۷۸ میلیون و ۴۶۰هزار تن وشرکت HBIS Group نیز با تولید ۴۳ میلیون و ۷۶۰هزار تن فولاد خام به ترتیب در رتبه های دوم و سوم جهان جای گرفتند.

ایران همچنان دومین تولیدکننده آهن اسفنجی جهان/برترین تولیدکننده خاورمیانه

ایران توانست طی سال ۲۰۲۰ میلادی با تولید ۳۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تن آهن اسفنجی همچنان عنوان برترین تولیدکننده آهن اسفنجی خاورمیانه و دومین تولیدکننده جهان را به خود اختصاص دهد. میزان تولید سال ۲۰۱۹ میلادی ۲۸ میلیون و۵۰۰ هزار تن به ثبت رسید.
طی مدت یاد شده، مجموع تولید جهانی آهن اسفنجی ۱۰۶ میلیون تن به ثبت رسید. هند نیز با تولید ۳۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تن از این محصول کماکان در صدر تولید آهن اسفنجی جهان ایستاد.

انجمن نورد کاران فولادی ایران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید