کد خبر:2030
پ

بازار آرام بیلت صادراتی ایران/ فولاد خوزستان یک تنه نرخ اسلب را بالا برد

طی هفته گذشته صادرکنندگان فولاد ایران روزهای آرامی را سپری کردند و معامله خاصی را نهایی نکردند و البته بیشتر تا روشن شدن نتایج مزایدات قبلی منتظر ماندند که هدف بالا بردن قیمت های پیشنهادی خود را در پیش بگیرند.   به گزارش روابط عمومی انجمن نوردکاران فولادی ایران، به نقل از معدن۲۴: پرچم دار […]

طی هفته گذشته صادرکنندگان فولاد ایران روزهای آرامی را سپری کردند و معامله خاصی را نهایی نکردند و البته بیشتر تا روشن شدن نتایج مزایدات قبلی منتظر ماندند که هدف بالا بردن قیمت های پیشنهادی خود را در پیش بگیرند.

 

به گزارش روابط عمومی انجمن نوردکاران فولادی ایران، به نقل از معدن۲۴: پرچم دار صادراتی فولاد ایران، فولاد خوزستان طی هفته گذشته مزایده ۳۰ هزار تنی بیلت را برای حمل ۲۱ جولای به اجرا گذاشت که البته هنوز خبری بر بسته شدن آن گزارش نشده و در حال مذاکرات بیشتری هستند.

در عین حال دیگر فولاد سازان ایران محموله هایی را در نرخ ۶۰۹ دلاری برای فروش پیشنهاد می دادند. البته اخباری مبنی برا نرخ پیشنهادی ۶۲۰ تا ۶۳۰ دلاری هم شنیده می شود که این کارخانجات رزروهای فروش خود را تا ۲۱ سپتامبر به اتمام رسانده اند.

در داخل هم به دلیل گرمای بالای هوا و قطعی برق روند تولیدات فولاد ایران کاهش یافته که به دنبال آن تقاضا هم کمتر شده است.

به همین دلیل بهای هر تن بیلت صادراتی ایران که تا هفته گذشته ۶۰۰ تا ۶۱۲ دلاری گزارش می شد در این هفته با کاهش به ۵۹۵ تا ۶۰۹ دلار افت داشته است.

در بازار اسلب اما اوضاع مثبت دنبال شد و در مجموع با فروش ۷۰ هزار تن با نرخ ۷۴۰ دلاری توسط فولاد خوزستان که ۴۰ هزار تن برای کشورهای جنوب شرق آسیا و ۳۰ هزار تن برای چین بود بهای اسلب کشورمان با صعود همراه شد.

در عین حال اخباری مبنی برا انجام معاملاتی توسط فولاد مبارکه، صادرکننده برتر اسلب ایران گزارش نشد.

با دلایل ذکر شده در بالا، بهای اسلب صادراتی کشورمان در هفته گذشته با رشد ۱۰ دلاری به ۷۴۰ تا ۷۷۰ دلار افزایش یافت.

انجمن نورد کاران فولادی ایران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید