کد خبر:2026
پ

وزارت نیرو باید خسارت قطعی برق را به کارخانه‌های فولادی جبران کنند

سیداحمد رضوی نیک در گفتگو با فولادبان با اشاره به دستور کاهش ۹۰ درصدی مصرف برق صنایع توسط دولت گفت: کاهش مصرف برق و تعطیلی ۲ تا ۳ هفته‌ای کارخانه‌های فولادی با هیچ فعالی در این زمینه هماهنگ نشده است و این دستورالعمل را وزارت نیرو صادر کرده است. وی در ادامه تصریح کرد: این اتفاق یک نمونه است که ما […]

سیداحمد رضوی نیک در گفتگو با فولادبان با اشاره به دستور کاهش ۹۰ درصدی مصرف برق صنایع توسط دولت گفت: کاهش مصرف برق و تعطیلی ۲ تا ۳ هفته‌ای کارخانه‌های فولادی با هیچ فعالی در این زمینه هماهنگ نشده است و این دستورالعمل را وزارت نیرو صادر کرده است.

وی در ادامه تصریح کرد: این اتفاق یک نمونه است که ما این سوال را مطرح کنیم که در حقیقت صنایع ما چند متولی دارد؟ از ریاست جمهور منتخب درخواست داریم در دولت بعد پاسخ به این سؤال را مشخص و اعلام کنند که متولی صنعت کدام وزارتخانه است.

رئیس هیات مدیره انجمن نوردکاران فولادی ایران تأکید کرد: در ماجرای برق که از ماه گذشته بدون اطلاع اقدام به قطع برق کارخانه‌ها شروع شده بود، یک ضرر چند ده میلیاردی به واحدهای ذوب و نوردی وارد شد.

رضوی نیک ادامه داد: اگر کشور نیازمند ارزآوری فولاد است؛ چرا به خاطر عدم توانایی مدیریت توانیر برق کارخانه‌های فولادی را قطع می‌کنید؟ در قرارداد وزارت نیرو با واحدهای نوردی به صراحت آمده است که برق مورد نیاز این واحدها نباید جز در شرایط خاص مثل جنگ و زلزله قطع شود، اما نباید به خاطر کمبود برق این اتفاق پیش بیاید.

وی ضمن درخواست از ورود دادستانی کل کشور به موضوع قطع برق فولادی‌ها، افزود: اگر برق وصل نباشد و تولید تعطیل باشد، کارخانجات توانایی انجام تعهدات تحویل محصول خودشان را نخواهند داشت و به این ترتیب حقوق پرسنل این واحدها نیز تأمین نخواهد شد. در این میان، نوردکاران باید زیاد تأخیر تحویل محصولات صادراتی خود را نیز به کشورهای دیگر پرداخت کنند.

رضوی نیک در پایان تأکید کرد: هیچگونه هماهنگی به خاطر قطعی برق با ما انجام نشده است و وزارت نیرو و شرکت توانیر حتما موظفند خسارت‌هایی را که به واحدها وارد شده، پرداخت و جبران کنند.

انجمن نورد کاران فولادی ایران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید