کد خبر:1987
پ

توقف فعالیت شرکت‌های فولادی به دستور توانیر

به دستور شرکت توانیر شرکت‌های فولادی باید تنها ۱۰ درصد دیماند مصرفی از شبکه برق دریافت کنند که این به منزله توقف خطوط تولیدی مجتمع های فولادی است . به گزارش نورد نیوز ، توانیر در نامه‌ای خواستار توقف فرآیند اصلی شرکت‌های فولادی شده و اعلام کرده که حداکثر برق دریافتی شرکت‌های فولادی از شبکه […]

به دستور شرکت توانیر شرکت‌های فولادی باید تنها ۱۰ درصد دیماند مصرفی از شبکه برق دریافت کنند که این به منزله توقف خطوط تولیدی مجتمع های فولادی است .

به گزارش نورد نیوز ، توانیر در نامه‌ای خواستار توقف فرآیند اصلی شرکت‌های فولادی شده و اعلام کرده که حداکثر برق دریافتی شرکت‌های فولادی از شبکه برق باید به میزان ۱۰ درصد دیماند مصرفی آن‌ها باشد.

 

این محدودیت شدید از امروز ۱۵ تیر اعمال می‌شود و توانیر اعلام کرده آن دسته از شرکت‌ها که محدودیت را رعایت نکنند، برق‌شان تا اطلاع‌ ثانوی قطع خواهد بود، این اقدام با عنوان  «سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» مغایرت داشته و با توجه به انرژی بر بودن فرایند تولید فولاد ، توقف خطوط تولید واحدهای فولادی را به دنبال داشته و در نهایت منجر به رشد قیمت شده و اشتغالزایی در این بخش را با مخاطرات جدی روبرو میکند .

 

پیش از این نیز شرکتهای فولادی

با قطعی برق به صورت مکرر و گسترده مواجه بودند که با اعتراض واحد ها روبرو بودند اما اعلام رسمی توانیر در حالیکه شرکتها برق مورد نیاز خود را از بورس انرژی خریداری میکنند در شرایط فعلی که امکان صرفه جویی برق از طرق دیگر فراهم است صدمات جبران ناپذیری بر صنعت فولاد وارد می آورد .

انجمن نورد کاران فولادی ایران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید