کد خبر:1966
پ

هفته معاملات محدود جهانی بیلت

به گزارش روابط عمومی انجمن نوردکاران فولادی ایران ، به نقل از معدن۲۴: طی هفته گذشته در بازار جهانی بیلت فولادی معاملات محدودی گزارش و بدین ترتیب هفته آرامی برای این محصول سپری شد. با این حال اختلاف قیمت پیشنهادی خرید و فروش میلگرد همچنان داینامیک خود را دارد. در بازار هند، فولادسازان سعی کردند که به […]

به گزارش روابط عمومی انجمن نوردکاران فولادی ایران ، به نقل از معدن۲۴: طی هفته گذشته در بازار جهانی بیلت فولادی معاملات محدودی گزارش و بدین ترتیب هفته آرامی برای این محصول سپری شد. با این حال اختلاف قیمت پیشنهادی خرید و فروش میلگرد همچنان داینامیک خود را دارد.

در بازار هند، فولادسازان سعی کردند که به دلیل تقاضای محدود داخلی در بازارهای صادراتی فعال ظاهر شوند که به این دلیل دو فولادساز ۹۰ و ۱۹ هزار بیلت را به جهت فروش برای حمل اواخر آگوست به مزایده گذاشتند. کارخانجات هندی نرخ فوب ۶۰۵ تا ۶۱۰ دلاری را هدفگذاری کرده که البته نرخ بالای حمل این قیمت را تحت تاثیر قرار داده است. در حال حاضر هزینه حمل هر تن به جنوب شرق آسیا در محدوده ۷۰ تا ۸۰ دلاری قرار دارد.
در بازار ایران هم اوضاع با سکون دنبال شد و اگرچه فولادسازان ایران چند محموله را برای فروش به مزایده گذاشتند اما خبری مبنی بر نهایی شدن معاملات گزارش نشد . موجب شد تا بیلت صادراتی ایران با کاهش ۲ درصدی در محدوده ۶۰۰ تا ۶۱۲ دلاری قرار بگیرد. همچنین اخبار واصله حاکی از آن است که معدنی و صنعتی چادرملو طی هفته جاری ۳۰ هزار تن بیلت را برای فروش به مزابده خواهد گذاشت.
در بازار وارداتی جنوب شرق آسیا، اگرچه معاملات خاصی صورت نگرفت اما قیمت ها ۵ دلار رشد نسبی داشت و در محدوده ۶۸۰ تا ۶۸۵ دلاری قرار گرفت. در تایلند هر تن بیلت ۶۶۵ تا ۶۸۰ و در ویتنام ۶۴۵ دلار گزارش شد.
در بازار چین، نرخ میلگرد در بورس شانگهای کاهش ۳ دلاری داشت که به دنبال آن نرخ بیلت داخلی تانگشان در ۷۵۶ دلار با ثبات ماند و نوع وارداتی این کشور هم ۶۶۰ تا ۶۶۵ دلار گزارش شد.

انجمن نورد کاران فولادی ایران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید