کد خبر:1487
پ
شائبه اعلام قیمت های بالاتر شمش ایرانی به متال بولتن قوت گرفت

شائبه اعلام قیمت های بالاتر شمش ایرانی به متال بولتن قوت گرفت

در حالیکه شمش فولادی در بازار داخلی از تقاضای چندانی برخوردار نیست به نظر می رسد که فولاد سازان سعی دارند تا این محصول را در بورس کالا و بازار های جهانی پر تقاضا جلوه دهند تا بتوانند با با این اقدام  مجوز صادراتی دریافت کنند. حجم تقاضای شمش فولادی ۱۸۸ هزار و ۸۸۰ تن […]

در حالیکه شمش فولادی در بازار داخلی از تقاضای چندانی برخوردار نیست به نظر می رسد که فولاد سازان سعی دارند تا این محصول را در بورس کالا و بازار های جهانی پر تقاضا جلوه دهند تا بتوانند با با این اقدام  مجوز صادراتی دریافت کنند.

حجم تقاضای شمش فولادی ۱۸۸ هزار و ۸۸۰ تن بود و در برابر آن نیز ۱۲۴ هزار و ۹۷۰ تن عرضه دربورس کالا وجود داشت اما حجم مبادلات با رقم پایین تری معادل ۹۵ هزار و ۱۶۰ تن به ثبت رسید، اگر با قیمت بازار آهن عرضه شده بود کل عرضه به فروش می رسید.

قیمت های صادراتی بیلت ایران در متال بولتن ۵۳۲ الی ۵۴۰ دلار در هر تن اعلام شده در حالیکه ارزش صادراتی شمش ایرانی از سوی گمرک جمهوری اسلامی بر مبنای ۴۷۰ دلار صورت میگیرد و تفاوت قیمت بیلت صادراتی ایران با سی آی اس نیز به کمترین حد خود رسیده و در حدود ۶ دلار بالاتر است .

بنابراین این شائبه که فولاد سازان به عنوان اسپانسر مجله متال بولتن قیمت صادراتی شمش را بالاتر اعلام میکنند تا بتوانند نظر مسولان را برای صادرات بیشتر فولاد خام جلب کنند پر رنگ تر شده چرا که اگر فولاد سازان موفق به صادرات با قیمت های ۵۴۰ دلار در هر تن هستند در حال حاضر بر اساس اطلاعاتی که در سایت گمرک منتشر شده ارزش شمش فولادی ایران ۴۷۰ دلار ارزیابی شده است وکه این رقم  باید اصلاح شود.

نکته مهم مابه التفاوت قیمت شمش به میلگرد برای این هفته از سوی بورس کالا ۶ درصد اعلام شده

قیمت بورس کالا کماکان نسبت به بازار کیلویی ۱۰۰۰ تومان بالاتر است

انجمن نورد کاران فولادی ایران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید